پشتیبان 1
پشتیبان 2
کارشناس فروش
صفحه اصلی / مهارت های زندگی / 5 روش برای نظم دادن به آشپزخانه

5 روش برای نظم دادن به آشپزخانه

گام اول: نظم دهی و تمیز کردن لوازم خانگی کوچک و بزرگ در آشپزخانه

• ابتدا بروید سراغ یخچال فریزر. همه چیز را بیرون بیاورید و علاوه بر غذاهای مانده، خوراکی ها و موادی را که مدت هاست در یخچال مانده اند و استفاده ای ندارند را دور بریزید. قفسه ها، کشوها و بدنه ی یخچال تان را کاملا با آب گرم و صابونی تمیز کنید.

حالا بروید سراغ لوازم خانگی دیگر؛ چربی های گاز را بزدایید. مایکروویو را تمیز کنید و هر وسیله ی برقی کوچک و بزرگ دیگر که در آشپزخانه تان دارید برق بیندازید.

علاوه بر تمیز کردن این لوازم، هر وسیله ای را که ممکن است از جای خود جا به جا کنید و فضای پشت آن را گردگیری و تمیز نمایید.
برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی آن را بدون این که چیزی درونش باشد، روشن کنید.

طریقه خانه تکانی, نکات خانه تکانی عید

تمام وسایل کوچک و بزرگ را مرتب کنید و سرجای خود قرار بدهید

گام دوم: تمیز کردن و نظم دهی کابینت ها، کشو ها و قفسه های آشپزخانه

اکنون نوبت به کابینت ها و قفسه ها می رسد. با وجودی که کاری طاقت فرسا است، اما در عوض رسیدگی به آن، فضای زیادی از آشپزخانه را نظم می بخشد. مثل همیشه اولین قدم خلاص شدن از چیزهای اضافی و بدون استفاده است. پس کل وسایل کابینت ها و کشوها را خالی کنید و چیزهای غیرضروری، شکسته یا خراب شده و بدون استفاده را حذف کنید. در هنگام بازگرداندن وسایل به جای خود، دقت کنید که هر وسیله ای نزدیک به جایی قرار گیرد که قرار است استفاده شود.

کابینت ها و شلف ها را هنگامی که خالی هستند تمیز کنید، ظروف و وسایل کثیف و گرد و خاک گرفته را بشویید و چیزهایی که لازم است را تعمیر نمایید.

به خشکبار و مواد غذایی که در کابینت ها دارید نیز توجه کنید، موادی که تاریخ شان گذشته دور بریزید، مواد جدید جایگزین کنید و مواد مشابه مانند ادویه جات را نزدیک به هم قرار دهید.

در مورد شلف های باز و سطح کانترها یادتان باشد شلوغ کردن بیش از حد آن ها با ظروف و وسایل تزیینی فقط کار را برای شما سخت تر می کند. وسایلی که روزانه استفاد نمی کنید را به درون کابینت ها منتقل کنید. باز گذاشتن فضای شلف ها هم فضای شما را بزرگ تر نشان می دهد و هم فضا را برای افزودنی های آینده حفظ می کند.

برنامه ریزی برای تمیز کردن آشپزخانه,نکاتی برای نظم دهی به آشپزخانه

کشوها و قفسه های کابینت ها را تمیز و مرتب کنید

گام سوم: تمیز کردن سینک و شیرآلات آشپزخانه

حالا باید برویم سراغ سینک و سطل زباله و زه کش آشپزخانه. درون زه کش سرکه سفید بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب جوش بشویید. سطل های زباله را کاملا بشویید و تمیز کنید. سینک و شیرآلات را تمیز نمایید و به نقاطی که محل تجمع آلودگی و جرم هستند توجه ویژه کنید.

نظم دهی به آشپزخانه, نکاتی برای تمیز کردن آشپزخانه

سینک و شیرآلات را تمیز نمایید و به نقاطی که محل تجمع آلودگی و جرم هستند توجه ویژه کنید

گام چهارم: شستشوی پنجره ها، دیوارها و کف آشپزخانه

اکنون نوبت به شست و شوی پنجره ها، دیوارها و کف می رسد. از بالا شروع کنید و سقف و دیوارها و کف را جاروبرقی بکشید. با استفاده از یک اسپری شوینده ی چندمنظوره، دیوارها و بیرون کابینت ها را تمیز کنید. پرده ها را در لباسشویی بیندازید یا با بخارشوی تمیز کنید. از فرش ها، موکت ها یا قالیچه و رانر ها غافل نشوید.

نحوه تمیز کردن آشپزخانه,طرز تمیز کردن آشپزخانه

از بالا شروع کنید و سقف و دیوارها و کف را جاروبرقی بکشید و به ترتیب تمیز کنید

گام پنجم: اضافه کردن وسایل جدید به دکوراسیون آشپزخانه

حال زمان آن رسیده که آشپزخانه تان را به فضایی دوست داشتنی در منزل تان تبدیل کنید. همه ی چیزهای اضافی که به آشپزخانه متعلق نیست را از آن خارج کنید و لیستی از چیزهایی که دوست دارید به آن اضافه کنید تهیه نمایید و در اولین فرصت خریداری کنید. اکنون آشپزخانه ی تمیز و براق و دوست داشتنی تان برای انجام لذت بخش کارها آماده است.

 

برنامه ریزی خانه تکانی عید, طریقه خانه تکانی

خارج کردن وسایل اضافی از آشپزخانه و وسایل جدید و مورد احتیاج را اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --