پشتیبان 1
پشتیبان 2
کارشناس فروش
صفحه اصلی / مهارت های زندگی / چگونه عمر یخچال و فریزر را زیاد کنیم

چگونه عمر یخچال و فریزر را زیاد کنیم

توصیه می کنیم قبل از این که یخچال و فریزرتان بسوزد، با ساده ترین راه ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید تا در این اوضاع گرانی لوازم خانگی، هر سال سالگرد ازدواج تان را با همین یخچال و فریزر جشن بگیرید و جیب تان پر پول تر بماند!

اگر به تازگی یخچال و فریزر آشپزخانه تان را عوض کرده اید یا اصلا تازه ازدواج کرده اید و به خانه بخت رفته اید، توصیه می کنیم قبل از این که یخچال و فریزرتان بسوزد، با ساده ترین راه ها برای افزایش طول عمر یخچال و فریزر آشنا شوید تا در این اوضاع گرانی لوازم خانگی، هر سال سالگرد ازدواج تان را با همین یخچال و فریزر جشن بگیرید و جیب تان پر پول تر بماند!

۱ – هیچ وقت یخ را در کنار آتش قرار ندهید! اگر این جمله را قبول دارید پس همیشه مراقب باشید یخچال و فریزر منزل تان در کنار دستگاه های تولیدکننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن، شوفاژ و … نباشد. گرمای این وسایل علاوه بر هدر رفتن انرژی موجب خرابی موتور آن هم می شود.

۲ – اگر شما هم کودکی دارید که بی دلیل در یخچال را باز می کند یا همسری دارید که عاشق باز کردن بی دلیل در یخچال است(!) به آنها بگویید که این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و طول عمر دستگاه را به شدت کاهش می دهد.

۳ – فاصله یخچال و فریزر با دیوار حداقل باید ۲۰ سانتی متر باشد تا هوای پشت دستگاه به راحتی رد و بدل شود. این جابه جایی جریان هوا به پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه کمک زیادی می کند.

۴ – مطمئن شوید که یخچال و فریزر روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است تا برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله های دیواره یخچال و فریزرتان مشکلی به وجود نیاید.

۵ – هر ۲ ماه یک بار، لاستیک ها و درزگیرهای اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید. پارگی این لاستیک ها موجب هدر رفتن انرژی و استهلاک موتور دستگاه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --