پشتیبان 1
پشتیبان 2
کارشناس فروش
صفحه اصلی / مهارت های زندگی / نکات خانه تکانی حرفه ای

نکات خانه تکانی حرفه ای

نکات خانه تکانی حرفه ای

حتما در موقع انجام فعالیت های جسمی، نوشیدن آب جوش را جدی بگیرید

مواد شوینده، ممکن است در کوتاه مدت اثر چندانی نداشته باشند، اما در بلند مدت مشکلات ریوی و پوستی، عوارض چشمی و آلرژی های مختلف را به همراه دارند.

جهت رفع خستگی در مواقع کار روزانه و خانه تکانی عید، استفاده از دمنوش بادرنجبویه شیرین شده با شیره انگور یا شیره توت می تواند انرژی مضاعفی را برای شما ایجاد نماید.

حتما در موقع انجام فعالیت های جسمی، نوشیدن آب جوش را جدی بگیرید.

توصیه ها و نکات خانه تکانی که قبل از دست به کار شدن باید بدانید

بهتر است همه وسایل مورد نیاز را در یک سطل یا یک سبد نزدیک خود قرار دهید تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید. کارها را با فرزندان و همسر خود تقسیم کنید. از بچه ها بخواهید تخت های خود را مرتب کرده، اسباب بازی ها و لوازم دیگر خود را جمع کنند و پس از گردگیری آن ها را سر جای خود بگذارند.

برای تمیز کردن اتاق نشیمن یا هر اتاقی، از سطوح بالاتر شروع کرده و به پایین بیایید. با گردگیری یا جاروکشی لوسترها و لبه پنجره ها شروع کنید و سپس لوازم اتاق را گردگیری کنید. بهترین وسیله گردگیری یک پارچه مایکروفایبر قابل شستشو است که با کمی آب مرطوب شده باشد. بعد از اینکه مطمئن شدید همه جا به طور کامل تمیز شده، شروع به تمیز کردن کف زمین کنید.

داروها و ویتامین های منقضی شده را قبل از خانه تکانی دریابید 

اغلب داروها با گذشت زمان فاسد می شوند و با اتمام تاریخ مصرف شان حتی ممکن است سمی و خطرناک شوند. یک راه حل بدیهی برای جلوگیری از این اتفاق، سر زدن مداوم به کابینت داروها و دور انداختن قرص ها، کپسول ها، شربت ها و پمادهای منقضی شده است. البته توجه داشته باشید که به جای انداختن این داروهای منقضی شده در سطل زباله، آن ها را به داروخانه ها بدهید تا به صورت صحیح و امن دفع شوند.

قبل از خانه تکانی کاغذهای باطله و بی استفاده را دریابید 

بدون شک اکثر ما در میز کار یا کمد خود کوهی از کاغذها و اسنادی داریم که شاید فقط یک دهم آن ها مهم باشند و بقیه را معمولا به خاطر وسواس نگه می داریم. من پیشنهاد می کنم زمانی را به بررسی این کاغذها و حذف کاغذها و اسناد اضافی اختصاص دهید. شما تنها لازم است اسنادی را نگه دارید که حاوی اطلاعات اصلی و قابل استفاده در آینده هستند.

قبل از خانه تکانی برس های کثیف توالت را دور بریزید

برس های توالت با وجودی که ابزارهایی ضروری برای تمیز کردن سرویس بهداشتی هستند، اما آلودگی زیادی با خود حمل می کنند و باید به طور مرتب تعویض شوند – هر شش ماه یک بار زمان مناسبی است. با این وجود این قضیه بستگی به میزان و نوع استفاده ی شما از این ابزارها نیز دارد. شما می توانید عمر برس توالت را با ضدعفونی کردن موی ها و دسته ی آن بعد از هر بار استفاده افزایش دهید.

ظروف کثیف داخل کابینت را بشویید و مرتب داخل کابینت بچینید

نکاتی برای مرتب کردن خانه

لازم نیست ۱۰ رول دستمال کاغذی و یا چند عدد شوینده بخرید.

مطمئن باشید سوپرمارکت و یا فروشگاه محله شما سرجایش می ماند.

داشتن چندبسته صابون فقط فضای خانه شما را محدود می کند و موجب شلختگی می شود. پس بهتر است خودتان را مقید کنید که به اندازه خرید کنید.

هم جیبتان را یک جا خالی نمی کنید و هم خانه تان را مرتب تر نگه می دارید.

تمیز کردن کابینت ها  در خانه تکانی:

اگر سری به داخل کابینت ها بزنید حتما ظروفی داخل آنها هست که به دلیل کمبود وقت و یا… تمیز شسته نشده اند و نیاز به بازشویی دارند. آنها را جدا کرده و داخل سینک بریزید و بعد از شستشو به درستی و باز هم با نظم سر جای خود بچینید.

به حبوبات داخل کابینت ها سری بزنید. شیشه های خالی حبوبات را پر کنید و بی مصرف ها را از داخل کابینت خارج کنید تا جاگیر نباشند.

کابینت و یا کشویی را که داروهایتان را نگهداری می کنید به دقت خانه تکانی کنید. کمی وقت بگذارید و آنجا را تا حد ممکن خلوت کنید.

برای خانه تکانی اول از همه به سراغ یخچال و فریزر بروید. به طبقات یخچال سازمان بدهید و مواد غذایی بی مصرف و تاریخ گذشته را دور بریزید.

حالا باید یک پلاستیک زباله و یا یک سطل زباله برداشته و به هر بخش از آشپزخانه که می رسید اضافه ها و دورریختنی ها را در آن بریزید و تا انتهای خانه تکانی آشپزخانه آن را با خود بچرخانید و با این روش از به هم ریخته شدن کف آشپزخانه و تلمبار شدن دورریختنی ها روی کابینت ها که کار را برایتان سخت می کنند دور شوید.

اگر طبقات یخچال با لکه های مواد غذایی چسبناک شده اند محتویات یخچال را بیرون ریخته و آنها را بشویید و سپس وسایل داخل یخچال را تمیز کرده و با نظم بچینید.

برای تمیز کردن انواع کابینت ها به این نکات دقت کنید:

پاک کردن لک، اثرات دست، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس، استون؛ الکل صنعتی، مستقیما استفاده نکنید. زیرا این مواد می تواند به سطح روکش دار mdf آسیب برساند. برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید.

اما برای تمیز کردن کابینت های فلزی استفاده از پودرهای ماشین لباسشویی و اسپری های پاک کننده ی چند منظوره به خوبی می توانند لکه ها و چربی ها را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --