صفحه اصلی / آموزش آشپزی / دستور پخت پیتزا ژامبون خانگی

دستور پخت پیتزا ژامبون خانگی

طرز تهیه پیتزا ژامبون خانگی

مواد لازم:

خمیر پیتزا2عدد ژامبون گوشت دودیدو ورق سوسیس2عدد ذرت40گرم پنیر پیتزابه میزان لازم نمک و فلفلبه میزان لازم آویشنبه میزان لازم سس مایونزبه میزان لازم گوشت چرخ کرده100گرم قارچ100گرم سینه مرغ200گرم

طرز تهیه و دستور پخت:

در خدمت شما هستم با پیتزا ژامبون خانگی ان هم از نوع ژامبون دودی اش که شما را به دل طبیعت می برد و لذتی دو چندان از پیتزا خواهید برد. پیتزا نوعی غذایی فست فودی محسوب می شود و یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذا ها بین مردم شناخته شده است. کمتر کسی هست که بگوید من پیتزا دوست ندارمممم… خواستگاه پیتزا از کشور ایتالیا و فرانسه هست و پیتزای معروف این کشور به صورت نازک با مخلفات بسیار کم هست.

هر کشوری پیتزا را مطابق با ذائقه خود درست می کنند. در کشور ما پیتزا را با مخلفات زیاد و یا به قولی پر ملات دوست دارند. در کشورمان چند نوع پیتزا با انواع مخلفات به کار برده وجود دارد که شما با توجه به ذائقه خود می توانید یکی از ان ها را سفارش دهید. پیتزا های موجود در کشورمان پیتزا قارچ و گوشت، پیتزا مرغ، پیتزا پپرونی، پیتزا ژامبون، پیتزا سبزیجات، پیتزا یونانی و پیتزا مخلوط و غیره هست. برخی از رستوران ها کم لطفی می کنند و از مواد اولیه تازه استفاده نمی کنند و یا از نان های بی کیفیت جهت پخت پیتزا استفاده می کنند. به خاطر همین موضوع به شما پیشنهاد می کنم که در منزل خودتان پیتزا درست کنید تا از سلامت مواد اولیه و کیفیت پیتزا اسوده خاطر باشید و به راحتی کودکانتان این غذا را نوش جان کنند و شما نگرانی بابت سلامتی ان ها نداشته باشید. با من همراه باشید تا این غذای خوشمزه را با هم درست کنیم.

مرحله اول تهیه پیتزا ژامبون خانگی:

در ابتدا سینه مرغ را تمیز می کنیم و اشغال های درون شکمش را جدا کرده و دور می ریزیم و بعد پوست مرغ را جدا نموده و دور می اندازیم. سینه مرغ را تمیز می شوییم و چربی های ان را جدا می کنیم. سینه مرغ را داخطرز تهیه ل قابلمه ای گذاشته و رویش اب جوش می ریزیم و می گذاریم تا بپزد. در این هنگام بقیه مواد اولیه را اماده کرده و روی میز نزدیک خودمان قرار می دهیم تا چیزی از قلم نیوفتد و فراموشمان نشود. سوسیس ها را از داخل بسته بندی اش خارج کرده و ان را به صورت حلقه ای نازک برش بزنید و در ظرفی بگذارید. ژامبون ها را به صورت ورقه ای نازک دراورده و برش بزنید و کنار بگذارید. قارچ ها را با اب تمیز بشویید تا سیاهی ان برطرف شود و تمیز شود. یادتان باشد که قارچ ها را با اب زیاد نشویید زیرا هم چون اسفنج اب اضافه را به خودش می کشد و حالت خمیری به خود می گیرد و وقتی این قارچ ها را در پیتزا استفاده کنیم بعد از پخت پیتزا اب می اندازد و اصلا خوشمزه نمی شود.

قارچ ها را داخل اب کش بریزید و زمان دهید تا خشک شود. بعد از خشک شدن قارچ ها را روی تخته سبزیجات بگذارید و ان ها را ریز خورد کنید. مرغ را بررسی کنید و چنگالی تمیز را درون گوشت مرغ فرو کنید اگر به راحتی فرو رفت و نرم بود یعنی مرغتان پخته است ولی اگر به سختی فرو رفت و داخل ان هنوز صورتی بود یعنی مرغ خام است و باید باز هم زمان دهید تا مرغ کاملا بپزد. بعد از این که مرغتان پخت ان را ریش ریش کنید و کنار بگذارید. می توانید اب مرغ را بردارید و بعد از خنک شدن ان را صاف کنید و در شیشه های در دار بریزید و در یخچال نگهداری کنید و در غذاهای دیگرتان از ان استفاده کنید.

مرحله دوم تهیه پیتزا ژامبون خانگی:

در تابه ای مقداری روغن بریزید و روی گاز بگذارید تا داغ شود وقتی داغ شد گوشت چرخ کرده به ان اضافه کنید و با نمک و فلفل سرخش کنید تا مزه دار شود.

مرحله سوم تهیه پیتزا ژامبون خانگی:

خمیر پیتزا نیمه اماده را داخل سینی بگذارید و روی ان سس مایونز بمالید و بعد ژامبون ها را روی ان قرار دهید و بعد مرغ ریش شده را رویش بپاشید و بعد هم سوسیس های برش خورده و گوشت چرخ کرده و ذرت را رویش قرار داده و در نهایت اویشن و پنیر پیتزا را روی مواد بریزید. پیتزا را داخل فر به مدت نیم ساعت با دمای 180درجه بگذاید تا بپزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --