صفحه اصلی / آموزش آشپزی / دستور پخت نان بریوش

دستور پخت نان بریوش

طرز تهیه نان بریوش

مواد لازم:

خمیر مایه30 گرم آرد سه صفر2 پیمانه+ 1/3 پیمانه شکر سفید3 قاشق غذاخوری نمکنصف قاشق چایخوری شیر کم چرب1/3 پیمانه کره80 گرم تخم مرغ3 عدد روغن زیتونبه مقدار لازم عسلبه مقدار دلخواه کنجدبه مقدار لازم
طرز تهیه و دستور پخت:
نان بریوش از نان های حجیم و بسیار خوشمزه است که بدون همراهی با (کره، مربا و یا پنیر و … ) و به تنهایی هم با لذت خورده می شود! این نان حجیم نه تنها برای وعده صبحانه بلکه برای وعده عصرانه هم مناسب است. برای تهیه این نان ابتدا باید مواد خشک را با هم ترکیب کنید.

مرحله اول تهیه نان بریوش:

ابتدا 1/3 پیمانه شیر را داخل یک شیرجوش بریزید و آن را درب یک کتری در حال جوش بگذارید تا شیر کمی گرم شود؛ سپس 30 گرم خمیر مایه را داخل آن بریزید و کمی شکر به آن اضافه کنید و آن را جایی گرم قرار دهید تا مایه خمیر به مدت 10 دقیقه درون شیر بماند و فعال شود.

مرحله دوم تهیه نان بریوش:

2پیمانه+ 1/3 پیمانه آرد را داخل یک کاسه بریزید سپس 3 قاشق غذاخوری شکر سفید پودر، و نصف قاشق چایخوری نمک را به مواد قبل اضافه کنید و همه مواد را باهم ترکیب نمایید حالا از یک الک استفاده کنید و این مواد را سه بار باهم الک کنید.

مواد خشک الک شده را داخل یک کاسه بریزید سپس 80 گرم کره را که به دمای محیط رسیده است را به آن بی افزایید از سر انگشتانتان استفاده کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید، این ترکیب باید شبیه نان خشک شود.

2 عدد تخم مرغ را داخل یک کاسه بشکنید و آن را با یک همزن دستی بزنید تا کف کند و از حالت لختی در بیاید سپس تخم مرغ همزده را به مواد قبلی اضافه کرده و به همزدن مواد با هم ادامه دهید، در آخر مایه خمیرمایه و شیر را به آن اضافه کنید و با دست خمیر را ورز دهید تا خمیری نرم و کشدار به دست بیاید، خمیر را جمع کنید و داخل یک ظرف قرار دهید.

مرحله سوم تهیه نان بریوش:

بگذارید خمیر به مدت 2 ساعت بماند و استراحت کند تا حسااابی حجیم شود. بعد از دو ساعت خمیر را از ظرف خارج کنید، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید و شروع کنید به ورز دادن خمیر.

مرحله چهارم تهیه نان بریوش:

یک عدد تخم مرغ باقی مانده را بشکنید، زرده و سفیده آن را از هم جدا کنید، سفیده را کاملا کنار بگذارید چون که به آن احتیاجی نداریم یک عدد زرده تخم مرغ را خوووب بزنید تا کاملا رقیق شود.

از یک قالب مستطیلی با ارتفاع زیاد استفاده کنید و آن را با روغن زیتون چرب نمایید؛ می توانید داخل آن کاغذ روغنی بی اندازید و بعد کاغذ روغنی را چرب کنید؛ خمیر را کمی دیگر ورز دهید سپس آن را به 6 یا 8 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را گوله کنید، حالا گوله ها را کنار هم و به ترتیب در دو ردیف قرار دهید به طوری که به هم بچسبند. روی قالب را یک پارچه می اندازیم و یک ساعت دیگر صبر می کنیم تا باز هم حجم خمیر بیشتر شود.

مرحله پنجم تهیه نان بریوش:

بعد از یک ساعت پارچه را از روی خمیر بردارید، به سراغ زرده تخم مرغ زده شده بروید و با فرچه از آن برداشته و روی سطح خمیر درون قالب بمالید.

فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید سپس قالب را به مدت 10 دقیقه در این دما قرار دهید؛ پس از 10 دقیقه دمای فر را به 175 درجه کاهش دهید این بار اجازه دهید تا نان به مدت 20-25 دقیقه با همین دما بپزد و روی آن طلایی شود.

نان شما آماده شده است آن را از فر خارج کنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند و خنک شود، می توانید هنگامی که هنوز گرم است با قاشق مقداری عسل رقیق روی آن بمالید و سپس مقداری کنجد بپاشید.

خمیر نان بریوش را می توانید به هر شکلی که دوست دارید دربیاورید و سپس آن را بپزید، مثلا یک مدلی که می توانید با این خمیر پیاده کنید مدل بافت است برای این روش خمیر را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و آن ها را به شکل باریک لوله کنید انتهای آن ها را به هم وصل کنید و شروع کنید به بافتن آن ها (مثل بافت ساده ایی که برای مو می زنید)، سینی یک فر را چرب کنید و این نان را داخل آن قرار دهید و سپس آن را در فر بگذارید تا کاملا بپزد و روی آن طلایی شود. نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --