پشتیبان 1
پشتیبان 2
کارشناس فروش
صفحه اصلی / مهارت های زندگی / تمیز کردن صندلی های چرمی

تمیز کردن صندلی های چرمی

● بشقاب های تمیزتر!

قطعا از نظر شما شستشوی بشقاب یکی از ساده ترین کارهای خانه داری است، اما اگر می خواهید بشقاب هایتان تمیزتر شوند، فقط کافی است چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آب ریخته و بشقاب ها را درون آنها بگذارید. سرکه بشقاب هایتان را شفاف تر می کند و چربی هایی را که با شستشوی معمولی از بین نرفته اند، کاملا محو خواهد کرد.

● چطور صندلی های چرمی را تمیز کنیم؟

محلول آب نیم گرم و صابون، بهترین وسیله برای تمیزکردن صندلی های چرمی است. آب صابون را با پارچه نرمی به آرامی روی چرم بمالید. مواظب باشید لکه های آب صابون روی چرم باقی نماند. با یک پارچه تمیز که داخل آب نیم گرم خیس کرده اید، اثر آب صابون را از بین برده و بعد با پارچه نرم دیگری (که بهتر است کتان باشد) آن را خشک کنید. برای این که چرم شما بادوام تر باشد، بهتر است کمی پودر بچه روی آن بپاشید و بعد با یک تکه پارچه نرم آن را به همه قسمت های چرم بمالید.

● فرار از بوی نامطبوع!

برای رفع بوی نامطبوع از ظروف دردار و پلاستیکی، یک تکه روزنامه مچاله شده (که باید روزنامه سیاه و سفید باشد، نه رنگی) را داخل ظرف قرار داده ، در آن را محکم ببندید و بگذارید تمام شب راهمان طور باقی بماند. بوهای نامطبوع خیلی راحت از بین می رود.

● باز هم معجزه سرکه!

خیلی پیش می آید که کفش های با سطح جیر با لکه های چربی از شکل بیفتد. اگر این اتفاق برای کفش جیر شما هم افتاده، نگران نباشید. چون اینجا باز هم سرکه است که کار را درست می کند. کمی سرکه را به وسیله یک مسواک آرام آرام روی لکه بمالید. بعد خواهید دید که لکه خیلی راحت از بین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --